Заказать звонок
Оставьте свой номер телефона
и мы перезвоним в удобное для Вас время

Ваши данные никогда не будут переданы третьим лицам

Вплив шуму на здоров'я людини

Шум є однією з основних причин втрати слуху серед 466 мільйонів людей у всьому світі, що живуть з поверхнею слуху від помірної до важкої ступені. Хоча вплив шуму може пошкодити слух у людей будь-якого віку, дослідження показали, що молоді люди піддаються більшому ризику через розважальні заходи, пов’язані з музикою. Фактично, за оцінками ВОЗ, 1,1 мільярда молодих людей (у віці від 12 до 35 років) підвернені ризику потері слуха через вплив шуму в місцях відпочинку.

Однією з основних цілей Міжнародного дня боротьби з шумом, який відзначається 27 квітня, є інформування людей про те, що хоча втрата слуху, яка спричинена шумом, є постійною, її можна повністю запобігти, вживши простих заходів, щоб уникнути впливу шуму та захистити свій слух.

 

Більшість звуків, з якими ми щодня стикаємося, знаходяться на безпечному рівні. Однак деякі побутові звуки можуть перевищувати безпечний рівень та викликати пошкодження вух. Подумайте про шум, пов'язаний із деякими кухонними приладами, гучним поїздом метро, електроінструментами або рок-концертом. Навіть прослуховування музики в навушниках може пошкодити структури внутрішнього вуха, якщо гучність занадто висока.

 

Одиницею, що використовується для вимірювання інтенсивності навколишнього звуку є децибел (дБА). Нуль децибел - це приблизно тихий звук, який може чути здорове людське вухо. Експерти сходяться на думці, що тривала дія шуму вище 85 дБ з часом в кінцевому підсумку завдасть шкоди слуху. Як правило, чим гучніший звук, тим менше часу потрібно, перш ніж він вплине на слух.

 

Коли звук потрапляє у вушну раковину (1) і потім проходить через слуховий прохід (2), барабанну перетинку (3) і слухові кісточки (4) до рідини в равлику (5), рухи в рідині сприймаються там волосками. Саме це дозволяє розрізняти різні частоти. І це, своєю чергою, те, як ми можемо розуміти мову і точно розрізняти слова. Вся ця конструкція надзвичайно чутлива, і шум може завдати їй непоправної шкоди.

 

 

Волоскові клітини з часом пошкоджуються або через вік, або, що ймовірно, через шум. Чим більше роботи доводиться виконувати волосковим клітинам, тим раніше вони ламаються. Таким чином, у людей, які регулярно піддаються впливу шуму, ці клітини зношуються раніше, ніж у тих, чиє оточення зазвичай тихіше. В іншому випадку це просто питання часу, і одного разу зламана волоскова клітина не регенерує.

 

Втрата слуху починається, коли відмирають волоскові клітини. Процес поступовий, ознаки непомітні. У міру прогресування втрати слуху зазвичай стає все важче розібрати слова та фрази на галасливому тлі. Потрібно більше концентруватись, щоб стежити за кожною пропозицією під час розмови з іншими.

 

Хоча шум не завжди призводить до втрати слуху, він все ж таки помітно впливає на людину, особливо в робочому середовищі. Це може спричинити такі проблеми, як:

• Втрата концентрації

• Напруга

• Дискомфорт

• Шлунково-кишкові скарги

• Високий кров'яний тиск

 

Втрату слуху через вплив шуму можна повністю запобігти. Якщо ви використовуєте адекватний захист органів слуху або уникаєте надто галасливих приміщень, у вас не розвинеться викликана шумом втрата слуху.

 

Вивчіть асортимент засобів захисту органів слуху на нашому сайті