Ваши данные никогда не будут переданы третьим лицам
Респіраторні маски захищають від водянистих та маслянистих аерозолів, диму та дрібнодисперсного пилу.
Маски зазвичай повністю складаються з фільтрувальний матеріалу (відомого також як спанбонд та мелтблаун) у кілька шарів і додатково оснащуються клапаном видиху. Різні шари служать різним цілям, таким як зовнішній вигляд, відчуття, стабільність розмірів, опір розриву і, звичайно, фільтрація.
Три класи захисту FFP1 (до 4ПДК), до 12ПДК та до 50ПДК відрізняються не за розміром відфільтрованих частинок, а за їх кількістю.
FFP1 (до 4ПДК) фільтрує не менше 80 відсотків частинок. Респіратори цього класу захисту захищають користувача від нетоксичного та нефрогенного пилу. Тому маски FFP1 (до 4ПДК) використовуються в місцях, де в повітрі для дихання присутні частки, які зазвичай не викликають у працівника захворювання при вдиханні, але створюють неприємний запах або короткочасно можуть дратувати дихальні шляхи.
До 12ПДК фільтрує не менше 94 відсотки. Респіратори цього класу захисту захищають користувача від шкідливих для здоров'я твердих та рідких частинок, пилу, диму та аерозолів. Респіратори до 12ПДК використовуються в областях, де присутні фіброгенні частинки, які можуть спричинити подразнення дихальних шляхів у короткостроковій перспективі та пошкодити легеневу тканину у довгостроковій перспективі.
До 50ПДК фільтрує не менше 99 відсотків. Вони захищають власника від пилу, диму та аерозолів, які токсичні та шкідливі для здоров'я. Маски до 50ПДК використовуються у робочих зонах, де використовуються канцерогенні чи радіоактивні речовини. Це можуть бути патогени, такі як віруси, бактерії та грибкові суперечки.
Для підтримки низького опору дихання матеріал, що фільтрує, повинен бути, з одного боку, повітропроникним, а з іншого — відфільтровувати частинки. Чим більше частинок необхідно відфільтрувати, тим більше шарів фільтрувального матеріалу використовується - це означає, що маски з вищими класами захисту стають щільнішими та, отже, мають більший опір дихання.
Однією з найбільш важливих характеристик комфорту респіраторів є опір дихання - опір, який користувач відчуває при вдиху та видиху, що викликає у нього напругу. Щоб опір диханню було якомога нижче, матеріал, що фільтрує, повинен бути, з одного боку, повітропроникним, а з іншого боку, фільтрувати частинки. Тому фільтрувальний матеріал забезпечений електростатичним зарядом. Це гарантує, що частинки, які фактично пролітають через матеріал, що фільтрує, через їх невеликий розмір, прилипають до матеріалу.
Найкращий спосіб зрозуміти це — за допомогою повітряної кулі та меленого перцю. Надуйте повітряну кулю і потріть її об шматок тканини, вона придбає електростатичний заряд. Якщо тепер піднести заряджену кульку впритул до перцю, то дрібний перцевий пил вже притягнеться до кульки на відстані кількох сантиметрів — це саме той ефект, який гарантує, що повітря може проходити через респіраторну маску, тоді як частки застряють.
Асортимент засобів захисту органів дихання дивіться за посиланням